PosthusUSPSIola

Iola Post Office

120 West St, 66749 Iola

I dag 08:30–12:00, 13:00–16:00 I dag 08:30–12:00, 13:00–16:00
Rute Ring

Åbningstider

Kilde: OpenStreetMap (way 618814178) · Oplysningerne blev sidst redigeret 4. juli 2024.
Søndag Lukket
Mandag 08:30–12:0013:00–16:00 frokostlukket 12:00–13:00
Tirsdag 08:30–12:0013:00–16:00 frokostlukket 12:00–13:00
Onsdag 08:30–12:0013:00–16:00 frokostlukket 12:00–13:00
Torsdag 08:30–12:0013:00–16:00 frokostlukket 12:00–13:00
Fredag 08:30–12:0013:00–16:00 frokostlukket 12:00–13:00
Lørdag 10:00–12:00

Adresse

Iola Post Office

120 West St

66749 Iola / KANSAS

Kort fortalt

Type
Posthus
Fragtfirma
USPS
Drives af
United States Postal Service
Telefon
8002758777
Hjemmeside
tools.usps.com
Postnummer
66749

Tjenester

  • Afhentning af pakker
  • Indlevering af pakker

Andre steder i nærheden

USPS i nærheden

Andre steder i nærheden

USPS i Iola (12)

Om området

I Iola, Kansas, ligger Iola Post Office, et USPS-posthus. Adressen er 120 West St, 66749 Iola.

Der er åbent 6 dage om ugen, tidligst fra kl. 08:30 og senest til kl. 16:00. Lørdag: 10:00–12:00. Om søndagen er der lukket. Der er middagspause 12:00–13:00. På hverdage åbner 7 af 11 steder i Iola med kendte åbningstider før dette.

USPS har 11 andre steder i Iola. Centrum af Iola ligger cirka 610 m væk.

Andre slags steder i nærheden: et fragtkontor (UPS Access Point location, 310 m væk) og en pakkeshop (UPS Access Point – The Iola Register, 310 m væk).

Du kan ringe i forvejen; nummeret står på siden.

Ofte stillede spørgsmål

Har Iola Post Office åbent lørdag?

Ja, lørdag er der åbent 10:00–12:00.

Har Iola Post Office åbent søndag?

Nej, søndag er der lukket.

Hvad er telefonnummeret til Iola Post Office?

Det registrerede telefonnummer er 8002758777.

Hvor ligger Iola Post Office?

Adressen er 120 West St, 66749 Iola. Brug kortet på siden til at finde vej.

Oplysninger

Kilde: OpenStreetMap (way 618814178) · Oplysningerne blev sidst redigeret 4. juli 2024

Dette er en uafhængig guide og ikke den officielle hjemmeside for USPS.

Er noget forkert? Sig til · Redigér i OpenStreetMap · Kontakt